SEURAPOSTI HUHTIKUU 2019

OTTELURYHMÄ

Otteluryhmä on hienosti kasvamassa seurassamme ja niinpä huhtikuun alussa päästiin näkemään jo uusia kasvoja mukana, kun joukkueemme suuntasi kohti Forssassa järjestettyjä salikisoja 6.4.2019. Mukana joukkueessa olivat Aina Kirtselis, Senni Rekola, Nuutti Karhu, Otto Riekkinen ja Aada Riekkinen. Sairastumisen vuoksi Jenni Suotula ja Mico Danielsson eivät päässeet osallistumaan itse tapahtumaan. Päivä oli oikein onnistunut ja kisaajat saivat hyviä otteluita päivän aikana. Tästä oli hyvä jatkaa kohti oikeita kisoja.

RAUMA OPEN 2019

Joukkueemme lähti Rauman kisamatkalle jo perjantaina pitkän matkan ja lauantai aamun aikaisen aikataulun vuoksi. Joukkueen junnuille reissu oli iso juttu, kun päästiin porukalla reissuun. Iso kiitos tästä kuuluu Stellulle ja Tonille, jotka ottivat junnut vastuulleen. Itse kisat olivat menestys taas North Float Fightersille ja mitaleja oli reilusti kotiin tuomisina. Lisäksi Mico Danielsson otti seuramme kaikkien aikojen ensimmäiset SM-pisteet itselleen.

Rauma Open 2019 tulokset
Jari – kulta
Nooa – kulta
Aina – kulta
Mico – hopea
Otto – pronssi
Eemeli – pronssi
Rasmus – viides

Keväälle on vielä useammatkin kisat edessä, joten vielä on uusienkin kisaajien mahdollista lähteä mukaan. Seuramme osallistuu tänä keväänä vielä seuraaviin kisoihin

27.4.2019 Turku (salikisat)
4.5.2019 TU11, Helsinki (salikisat)
11.5.2019 Nurtzi Open, Nurmijärvi (kansainväliset kisat)

NATSAKOE JA VYÖKOE INFOA

Natsakoe järjestetään omalla salillamme 5.5.2019 klo 12:00.
Tähän osallistuvat siniset ja sitä korkeammat vyöarvot.
Natsakokeen hinta on 10€ ja maksetaan paikan päällä KÄTEISELLÄ.

Vyökoe järjestetään omalla salillemme 19.5.2019 klo 12:00 alkaen.
Ilmoittautuminen vyökokeeseen tapahtuu oheisen linkin kautta ja se tulee olla tehtynä KESKIVIIKKO 15.5.2019 klo 16.00 MENNESSÄ

https://forms.gle/9SpneUg52KaV7Qje9

Vyökoe päivän tarkempi aikataulu ilmoitetaan myöhemmin, kun osallistujamäärä on tarkentunut.
Vyökokeeseen voivat ilmoittautua seuraavilla vyöarvoilla olevat: valkoiset, keltaiset, vihreät ja sinivihreät
Vyökokeen hinta on 35€ + 10€ jos ei ole vielä taekwondopassia. Maksu paikan päällä KÄTEISELLÄ
Lisätietoja natsa- ja vyökokeesta voi tiedustella valmentajilta suoraan.

NORTH FLOAT FIGHTERS KESÄLEIRI

Seuramme järjestää 2 kesälomaleiriä,

3.-7.6.2019 ja 10.-14.6.2019.

Leiri on tarkoitettu 6-12 vuotiaille. Leiripäivä kestää 8-16 ja hintaan sisältyy lämmin ruoka päivittäin. Koko viikon hinta on 150 euroa ja yhden päivän hinta 35 euroa.
Lisätietoja leiristä voi tiedustella Toni Pohjolalta.

KAUDEN PÄÄTTÄJÄISET
Kevät kauden päättäjäiset vietetään vyökokeiden jälkeen omalla salillamme nyyttäreiden merkeissä sunnuntaina 19.5.2019 klo 17:00 alkaen. Ohjelmassa mm paljon treeneissä puhuttu kurkipotku, eli tarjolla on leffailta ja mikäpä muu kuin legendaarinen Karate Kid.

Vielä on vähän kautta ja kisoja jäljellä, joten jaksetaan vielä painaa hetki ennen kuin kesälomat koittavat.

Terveisin,

North Float Fightersin tiimi